Jedinstvo u listopadu

petak, 4. listopada 2019.
Jedinstvo u listopadu

U slavenskim jezicima listopad je dobio ime po tome što u tom mjesecu drveće odbacuje svoje ruho i pada lišće. Stari hrvatski nazivi za listopad u nekim su krajevima bili: Miholjščak (po blagdanu sv. Mihaela Arkanđela kojim zapravo 29. rujna završava prethodni mjesec), kožaprst i desetnik.

Listopad nam je donio nešto kraće i hladnije dane, a njegovim dolaskom zaključili smo i ljetnu koncertnu sezonu. Broj zakazanih nastupa za ovaj mjesec nešto je manji nego do sada, ali zato veći broj zakazanih termina u salama za probe ne pamtimo. No i dalje će te moći uživati u plesu i pjesmi, jer vanjske pozornice zamijenili smo unutarnjima, a osim naših glavnih junaka, članova A ansambla i A orkestra, na pozornicama će zasjati i naši najmlađi iz škole mandoline i gitare, kao i najstariji članovi iz sekcije veterana.

Kada i gdje? Pogledajte u rasporedu događanja za Listopad:

• utorak 01/10 -  Cruiser Athena - Split (koncert / 20:45 h) **110. nastup u 2019.**
  • petak 04/10 - Cruiser Athena - Split (koncert / 20:45 h)
  • subota 05/10 - City Center One Split (koncert škole mandoline i gitare / 17:00 h)
  • utorak 22/10 - Cruiser Athena - Split (koncert / 20:45 h)
  • petak 25/10 - Cruiser Athena - Split (koncert / 20:45 h)
  • utorak 29/10 - HNK - Split (koncert veterana / 19:30 h)