Kraljica i mala Marija!

petak, 24. listopada 2014.
Kraljica i mala Marija!

Malena Marija Zec, polaznica naše Škole folklora, postala je prava zvijezda!

Nakon što je prije dvadesetak dana ispred prostorija Jedinstva, odjevena u narodnu nošnju i sa buketom cvijeća te u ime svih članova dočekala Predsjednika Josipovića, ljudima iz splitskog gradskog protokola je to bilo toliko simpatično, da su nas zamolili da pitamo Mariju i njene roditelje bi li to isto uradila i na dočeku danskog kraljevskog para!

I tako je danas (24.10.) na vrhu Bosanske ulice u pratnji gradonačelnika Baldasara, simpatična osmogodišnja Marija, u ime grada Splita, danskoj kraljici Margareti II  uručila cvijeće i zaželjela dobrodošlicu.
Marija kraljica protokola!

Međutim postoji još jedna zanimljivost i poveznica između kraljice Margarete II, grada Splita i Jedinstva!

Kako se ovih dana po medijima puno piše o dolasku danske kraljice i njenog supruga princa Henrika u Hrvatsku, mnogi su upoznati sa podatkom da je danski kraljevski par već bio u posjetu Splitu, i to prije više od 36 godina.
Ali mlađe generacije treba podsjetiti da je i tada netko od članova Jedinstva bio u organizaciji dočeka danske kraljice i supruga, te bio sa njima tijekom cijelog trajanja njihovog boravka u gradu pod Marjanom!
Naravno bio je to naš dugogodišnji član i predsjednik, gospodin Branko Parađina, ''alfa i omega'' protokola grada Splita i Republike Hrvatske. Treba istaknuti da je naš šjor Branko primio i odlikovanje od danske kraljice, a svoj je susret sa kraljicom Margaretom II i princom Henrikom opisao pored ostalog, u svojoj knjizi ''Splitu u pohode''.

Ima neka tajna veza...